Meč za infarkt, igra pred jednim golom, Italijani u ulozi u kojoj su navikli da budu, Šveđani po receptu Azura, sa svojim Bufonom na golu do Rusije!

Fudbalska reprezentacija Italije nije uspjela da se plasira na Mundijal pošto je Švedska večeras sačuvala prednost iz prvog meča od 1:0 i sa 0:0 otišla u Rusiju!

Italijani su imali pregršt prilika, bukvalno su igrali viktorije pred golom Švedske, ali se večeras golman Robin Olsen pretvorio u Điđija Bufona i sa nekoliko odličnih intervencija odveo svoj tim na SP u Rusiji, a Italijane ostavio kod kuće.

Na San Siru je prštalo na sve strane, a u prvom poluvremenu je bilo najviše uzbuđenja u samom finišu, kao i u tri situacije kada je glavni sudija Mateo Lahoz propustio da svira jedanaesterce.

Španski sudija je u dva navrata oštetio Šveđane pošto su Italijani igrali rukom u svom šesnaestercu, dok je na drugoj strani Parolo pokošen u kaznenom prostoru, ali je pištaljka ostala dole.

Nakon toga, u finišu prvog poluvremena, Italijani su imali tri odlične prilike, a sve je počelo kada je Ćiro Imobile već prevario golmana Švedske Olsona, ali je loptu ispred gol linije izbio Grankvist.

Potom je dobru priliku imao Candreva koji je usamljen sa druge stative šutirao preko prečke, a potom je pokušao i Florenci, ali na pauzu se otišlo rezultatom 0:0.

Italijani su i na startu drugog poluvremena nastavili da pritiskaju, lopta je bukvalno sve vrijeme bila pred šesnaestercem Šveđana, a prvi pokušaj u drugom dijelu imao je Florenzi koji je volej poslao zamalo pored gola.

Selektor Italije Ventura odlučio je da napravi dvije rane izmjene i da krene na sve ili ništa, pošto su u posljednjih pola sata šansu dobili El Shaarawy i Belotti umesto Darmijana i Gabijadinija.

Već u narednom napadu, Florenzi je imao novu šansu, naletio je na jednu povratnu loptu, ali je poslao ponovo pored stative.

Inicijativa Italijana nije jenjavala, ali su prave prilike u narednim minutima izostale, pa je Ventura odlučio da uvede i Bernardeskija umjesto Candreve i dodatno pojača ofanzivnu liniju.

Narednu šansu ponovo je propustio Florenzi, ovaj put je nekontrolisano šutirao daleko preko prečke.

U 83. minutu novo uzbuđenje pred golom Švedske, Parolo je glavom šutirao poslije prekida, ali se golman Olson ponovo istakao sigurnom intervencijom, kasnije je akcija prekinuta zbog aktiviranja Imobilea iz ofsajda pa je i ovaj napad otišao u nepovrat

Samo tri minuta kasije, Stefan El Shaarawy je imao najbolju priliku, tačnije pokušaj ka golu, pošto je raspalio po lopti sa desetak metara, ali je Olson i ovaj put maestralno odbranio. U nastavku akcije, Parolo je imao novu šansu glavom, lopta prolazi za malo pored gola, pa su se u finišu praktično igrale viktorije.

U nadoknadi vremena, Italijani su opet tražili penal, Lahoz je ostao dosljedan svojim odlukama da večeras ne svira olako najstrože kazne, iako je ruku na srce bilo sumnjivih situacija.

Italija ostaje bez plasmana na Mundijal prvi put poslije 1958. godine, kada se zanimljivo SP igralo u Švedskoj.