Damir Džumhur, najbolji bh. teniser, savladao je šesnaestini finala turnira u Moskvi od domaćeg tenisera i 58. igrača svijeta, Karena Khachanova, rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:4), te se tako plasirao u osminu finala.

U prvom setu ruski teniser je napravio brejk u šestom gemu, te je do kraja sačuvao svoj servis i dobio set sa 6:3. U drugom setu viđena je velika borba. Oba tenisera napravila su po dva brejka, da bi se otišlo u taj brejk gdje je bolji bio Džumhur sa 7:5.

Rus je našem teniseru oduzeo servis u drugom gemu trećeg seta i poveo sa 2:0, zatim je držao svoj servis i imao vodstvo od 4:2. Onda je uslijedio fantastičan preokret. Džumhur je vezao dva brejka, a zatim je naš teniser odservirao za pobjedu.

ATP – SINGL: Moskva (Rusija), tvrda podloga (dvorana)