Ante Budimir, hrvatski napadač, postigao je dva gola za Osasunu u pobjedi 4:2 nad Barcelonom u osmom kolu La Lige.

Prvi gol postigao je glavom u 18. minuti nakon asistencije Bryana Zaragoze, dok je u 71. minuti iznudio penal koji je sam realizirao. Ova dva pogotka donijela su mu ukupno tri gola ove sezone te ga učinila drugim najboljim strijelcem Osasune u povijesti španjolske prve lige.

Klub je to proslavio objavom na društvenim mrežama, ističući Budimirov značaj za momčad.

Budimir sada ima 47 golova za Osasunu u La Ligi, te mu nedostaje još deset da postane najbolji strijelac kluba svih vremena, čiji je trenutni rekorder Sabino Andonegui s 57 golova.

Čitajte vijesti bez reklama – našu mobilnu aplikaciju za Android možete preuzeti OVDJE.

Ove sezone Budimir ima priliku srušiti taj rekord. Ujedno, Budimir je nedavno odigrao svoju 100. utakmicu za Osasunu u La Ligi, što ga dodatno ističe kao jednog od ključnih igrača kluba.

Prosječno postiže gol svaku drugu utakmicu, što je impresivan učinak. Budimir je stigao u Osasunu 2020. na posudbu iz Mallorce, a klub ga je otkupio za osam milijuna eura.