Bosanskohercegovački reprezentativac Haris Hajradinović danas je postigao gol za svoju Kasimpašu u utakmici protiv Hatayspora u turskoj Superligi, a pogodak će se pamtiti po velikoj grešci golmana gostiju.
Prvo poluvrijeme ovog uzbudljivog susreta završeno je rezultatom 2:3, uz mnogo drame od samog početka. Hatayspor je već u devetoj minuti ostao s igračem manje zbog crvenog kartona, ali je uprkos tome do 20. minute uspio postići dva gola i steći značajnu prednost.
Ipak, domaća ekipa nije dugo čekala na odgovor. Kasimpaša je do kraja prvog poluvremena uspjela izjednačiti na 2:2, a prvi gol za domaćina postigao je upravo Haris Hajradinović. Iako njegov udarac nije bio impresivan – lopta je išla pravo u ruke golmana Ercea Kardeslera – čuvar mreže gostiju napravio je veliku grešku i propustio loptu kroz noge, omogućivši Hajradinoviću jedan od najkomičnijih pogodaka u karijeri.
GOL | Kasımpaşa 1-2 Hatayspor
⚽️ 30' Hajradinovic
pic.twitter.com/Ce8PSwuFja— Tribün360 (@360Trbn) January 27, 2025
Hajradinović i ove sezone pruža dobre partije u turskoj Superligi, a dosad je upisao tri gola i pet asistencija.
Uprkos izjednačenju, Hatayspor je ponovno poveo u završnici prvog poluvremena, kada je Vincent Aboubakar realizirao penal za rezultat 3:2. Utakmica je obilovala preokretima i pokazala borbenost obje ekipe, bez obzira na brojčanu prednost domaćina.