Sporting je trijumfirao nad Benficom rezultatom 2:1 na domaćem terenu, u ključnom susretu 28. kola portugalskog prvenstva, što im je omogućilo značajan korak prema osvajanju naslova prvaka.

Geny Catamo, napadač iz Mozambika, bio je junak utakmice postigavši oba gola za Sporting u 1. i 91. minuti. Benfica je uspjela izjednačiti rezultat u nadoknadi prvog poluvremena zahvaljujući golu Alexandera Baha.

Uprkos tome, domaćini su dominirali veći dio utakmice, a pogodak Viktora Gyokeresa zaustavila je stativa. Ključni trenutak susreta dogodio se u prvoj minuti sudačke nadoknade, kada je Catamo svojim drugim pogotkom donio pobjedu Sportinga.

Pogodak pogledajte OVDJE.

Benfica je završila utakmicu s desetoricom igrača zbog crvenog kartona za Aursnesa, što je dodatno otežalo njihov položaj na tablici.

Sporting sada ima četiri boda prednosti nad gradskim rivalom i utakmicu manje, te bolji međusobni omjer, što im daje veliku prednost u borbi za naslov prvaka.

Ova pobjeda dodatno je ojačala samopouzdanje Sportingovih navijača i igrača u nastavku sezone.