Nogometaši Hajduka u nedjelju gostuju u Velikoj Gorici gdje ih u sklopu 34. kola SuperSport HNL-a čeka dvoboj protiv domaće Gorice, a trener Gennaro Gattuso neće moći računati na standardnog lijevog beka Ismaela Dialla.

Diallo se nije uspio oporaviti od ozljede gležnja koju je zadobio u derbiju protiv Dinama na Poljudu, kada je u 50. minuti sam zatražio zamjenu.

Umjesto njega tada je ušao Dario Melnjak, koji će i u Velikoj Gorici zauzeti mjesto na lijevom boku od prve minute.

Osim Dialla, Bijeli će biti oslabljeni i neigranjem Nika Kristiana Sigura, koji mora pauzirati zbog tri akumulirana žuta kartona.

Diallo je ove sezone upisao 29 nastupa za Hajduk, postigavši jedan pogodak u porazu od Lokomotive (2:3) i jednu asistenciju u pobjedi nad Slaven Belupom (2:0).

Momčad Gorice bit će zahtjevan protivnik na domaćem terenu, gdje je osvojila čak 29 od svojih ukupno 36 bodova ove sezone.

U posljednje dvije utakmice pred svojim navijačima Gorica je svladala Istru 1961 rezultatom 3:2 te iznenadila Dinamo minimalnom pobjedom 1:0.

Hajduk će u nedjelju tražiti važne bodove u borbi za Europu, ali Gattusova momčad čeka težak zadatak protiv raspoložene Gorice na njezinu stadionu.