Italijanski velikan Napoli dobio je značajno pojačanje u ofanzivnoj liniji – Noa Lang je i zvanično novi igrač kluba sa juga Italije.
Sjajni nizozemski krilni fudbaler stigao je iz PSV Eindhovena u transferu vrijednom 25 miliona eura, uz dodatna 3 miliona kroz bonuse. PSV je, pored finansijske odštete, osigurao i 10% od naredne Langove prodaje.
Lang je u ponedjeljak doputovao u Italiju, gdje je u rimskoj klinici Villa Stuart uspješno obavio ljekarske preglede. Nakon što su rezultati pokazali da je sve u savršenom redu, 26-godišnji fudbaler je potpisao petogodišnji ugovor s Napolijem, koji ga veže za klub do ljeta 2030. godine.
Riječ je o svestranom ofanzivcu koji je najveći trag ostavio u dresu belgijskog Club Bruggea, prije nego što je prošlog ljeta prešao u PSV za 12,5 miliona eura. Karijeru je započeo u omladinskim pogonima Feyenoorda i Ajaxa, a jedno vrijeme je nastupao i za Twente.
Lang je do sada upisao 14 nastupa za reprezentaciju Nizozemske, uz tri gola i dvije asistencije. Iako mu je prirodna pozicija lijevo krilo, odlikuje se fleksibilnošću te može pokrivati i desnu stranu terena ili igrati kao podrška u napadu.
Dolaskom u Napoli, Lang bi mogao biti ključno ime u obnovi ofanzivnog reda kluba, posebno u svjetlu mogućih promjena unutar tima nakon turbulentne sezone. Njegov temperament, tehnička potkovanost i izražen napadački instinkt čine ga igračem koji bi mogao donijeti novu dimenziju igri “Partenopea”.
Očekuje se da će Lang uskoro biti predstavljen javnosti na stadionu Diego Armando Maradona, gdje će imati priliku prvi put obući plavi dres pred navijačima Napolija.

Društvene mreže