Fudbaleri Eibara i Barcelone remizirali su u posljednjem kolu španske Primere rezultatom 2:2.

Domaćin je poveo u 20. minutu golom nekadašnjeg polaznika La Masije Marka Kukurele, ali je ubrzo stigao furiozan odgovor Lea Mesija.

Argentinac je očas posla u roku od dva minuta preokrenuo rezultat, prvo je u 31. pogodio nakon asistencije Vidala, da bi minut kasnije ponovo zatresao mrežu Marka Dmitrovića kojeg je “bocnuo” na veoma lijep način, a pogodak pogledajte OVDJE.

Međutim, Eibar se nije predao, pa je do odlaska na odmor uspio da izjednači golom Pabla De Blasisa u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Mogao je domaćin i do cijelog plena, prijetio preko Enrika i Kukurele, ali promjene rezultata nije bilo.

Bila je to utakmica bez takmičarskog značaja pošto je Barsa već osigurala titulu, dok je Eibar sezonu završio na sredini tabele na 12. mjestu.