Prvi čovjek FIFA-e otkrio: Evo da li će Iran igrati na Mundijalu
Aktuelno

Prvi čovjek FIFA-e otkrio: Evo da li će Iran igrati na Mundijalu 

U posljednje vrijeme mnogo se piše o tome da li će reprezentacija Irana zaigrati na Mundijalu, jer svoje mečeve mora da igra na tlu Amerike.

Predsjednik FIFA-e Gianni Infantino izjavio je u srijedu da će Iran „sigurno“ učestvovati na predstojećem Svjetskom prvenstvu, uprkos ratu sa Sjedinjenim Američkim Državama i neizvjesnosti koja prati nastup te zemlje.

“Iranska reprezentacija dolazi sigurno, da. Nadamo se da će do tada situacija biti mirna. To bi svakako pomoglo. Ali Iran mora doći. Oni predstavljaju svoj narod, kvalifikovali su se i igrači žele igrati”, poručio je prvi čovjek FIFA-e.

Infantino je otkrio i da se prije dvije sedmice sastao s iranskom reprezentacijom u Antaliji, gdje je prisustvovao njihovom okupljanju.

“Posjetio sam ih i moram reći da su zaista veoma dobra ekipa. Zaista žele igrati i trebaju igrati. Sport treba biti izvan politike”, dodao je.

Povezane objave