Četvrtak, 16. Jula 2026.
Najnovije
Istaknute

U Želji ostavio dubok trag, sada obukao dres Sarajeva

Bivši fudbaler Željezničara, Joseph Amoah, ponovo je u centru pažnje bh. sportske javnosti, ali ovoga puta ne zbog svojih partija na terenu, već zbog objave na društvenim mrežama koja je izazvala pravu buru među navijačima njegovog bivšeg kluba.

Nakon što je u septembru 2024. godine napustio Grbavicu, Amoah se preselio u Ujedinjene Arapske Emirate, gdje trenutno nastupa za klub Al Hamra.

I dok se priprema za novu sezonu, krilni napadač iz Gane odlučio je podijeliti nekoliko fotografija iz teretane – ali ne u bilo kojoj opremi.

Na iznenađenje, a za mnoge i razočaranje navijača Željezničara, Amoah je na treninzima nosio dres najvećeg rivala – FK Sarajevo.

Fotografije su brzo počele kružiti društvenim mrežama, a komentari, očekivano, nisu izostali. Mnogi su ovu objavu protumačili kao provokaciju, dok drugi nagađaju da se možda radi o bezazlenom gestu – s obzirom na to da je dres vjerovatno razmijenjen sa sunarodnjakom i igračem Sarajeva, Francisom Kyeremehom, tokom jednog od vječitih derbija.

Amoah je za Željezničar odigrao ukupno 65 utakmica, postigao devet golova i zabilježio isto toliko asistencija, ostavivši solidan trag na Grbavici.

Prije Želje, nosio je i dres Rudar Prijedora, te je dobro poznato ime ljubiteljima Premijer lige BiH.

Ostaje da se vidi da li će Amoah reagovati na komentare i objasniti svoju objavu, ali jedno je sigurno – emocije među navijačima su ponovo uzburkane, i to zbog jednog dresa.