Veznjak argentinskog Racinga želi igrati za BiH!
Bh. reprezentacija

Veznjak argentinskog Racinga želi igrati za BiH! 

Vezni fudbaler argentinskog velikana Racing Club, Matko Miljević, mogao bi u narednom periodu postati nova opcija za reprezentaciju Bosna i Hercegovina, što je vijest koja je već izazvala pažnju među navijačima i sportskom javnošću.

Dvadesetčetverogodišnji vezista, koji je proteklih sezona skrenuo pažnju dobrim partijama u argentinskom prvenstvu, poručio je da postoji jasna volja i spremnost s njegove strane da u budućnosti nastupa za BiH.

Ipak, cijeli proces još nije zaključen jer ključnu ulogu imaju administrativne procedure koje se moraju završiti prije nego što dobije pravo službenog nastupa.

Glavna prepreka trenutno je rješavanje pitanja državljanstva i kompletiranje potrebne dokumentacije.

Tek nakon što formalnosti budu završene i dobijena sva potrebna odobrenja, Miljević bi mogao postati kandidat za poziv u nacionalni tim i konkurisati za mjesto u veznom redu.

U slučaju pozitivnog raspleta, selektor bi dobio dodatnu opciju u sredini terena, a reprezentacija potencijalno igrača koji može donijeti energiju, kreativnost i međunarodno iskustvo. Sada sve zavisi od brzine administrativnog procesa i završetka papirologije koja dijeli Miljevića od mogućeg debija u dresu Bosne i Hercegovine.

Prethodno

Veznjak argentinskog Racinga želi igrati za BiH!

Povezane objave