Predsjednik Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine i prvi čovjek FSRS, Vico Zeljković, upriličio je danas u Banjoj Luci tradicionalno druženje fudbalskih radnika iz manjeg bh. entiteta pod nazivom “Jedna smo porodica”.
Riječ je o godišnjem okupljanju koje, prema njegovim riječima, ima za cilj jačanje zajedništva i saradnje unutar fudbalske zajednice.
U svečanoj atmosferi okupljeni gosti dobili su i prigodne poklone, a Zeljković je otkrio da je predsjednicima sedam područnih saveza uručio po 25 lopti, kao oblik podrške njihovom radu na terenu.
Tom prilikom osvrnuo se i na rezultate u protekloj godini, posebno na infrastrukturne projekte koji su, kako navodi, značajno unaprijedili uslove u mnogim sredinama. Naglasio je da će se ulaganja nastaviti i u 2026. godini uz fokus na ravnomjernu i plansku raspodjelu podrške klubovima.
Zeljković je na društvenim mrežama poručio:
“U lijepoj i svečanoj atmosferi okupili smo se da zajedno ispratimo godinu na izmaku i da svojim saradnicima, partnerima i prijateljima fudbala poželimo mnogo zdravlja, uspjeha i radosti u 2026. godini.
Ova manifestacija za mene ima posebno značenje, jer svjedoči koliko snažno i jedinstveno funkcioniše naša fudbalska zajednica. Tradicija koju gradimo važna je ne samo zbog svečanosti, već i zbog zajedništva i odgovornosti koje dijelimo.
U godini iza nas uradili smo mnogo na polju infrastrukture. Od izgradnje terena do unaprijeđenja uvjeta širom naših sredina. Taj tempo nastavljamo i u 2026. godini. Podrška klubovima ostaje naš prioritet.
Ne možemo svima istovremeno odgovoriti, ali ćemo, kao i do sada, raditi ravnomjerno, planski i odgovorno.
Predsjednicima sedam područnih saveza uručio sam po 25 lopti, a iz Banja Luke smo još jednom poslali jasnu poruku: fudbal u RS- živi kao jedna velika porodica.”
Manifestacija je tako još jednom poslužila kao platforma za okupljanje ljudi iz fudbala, razmjenu ideja i potvrdu da zajednički projekti i podrška klubovima ostaju u vrhu prioriteta FSRS-a.

Društvene mreže