U okviru drugog kola engleskog Premiershipa danas se od 18:30 sastaju Tottenham i Newcastle, a u početnoj postavi gostiju ponovo se našao Amar Dedić.
Bh. reprezentativac tako je još jednom dobio povjerenje trenera Matthiasa Jaisslea i susret na Tottenham Hotspur stadionu počinje od prve minute. Dedić je prema potvrđenim sastavima pozicioniran na desnom beku.
To je još jedna potvrda da je 24-godišnji defanzivac ekspresno izborio status prvotimca nakon dolaska na St. James’ Park ovog ljeta.
Dedić je u Newcastle stigao iz Benfice u transferu vrijednom oko 29,5 miliona funti, odnosno približno 30 miliona funti, te je potpisao petogodišnji ugovor.
Bh. fudbaler već je ostavio odličan prvi utisak u novom klubu, a posebno je impresionirao u susretu protiv West Bromwicha u Liga kupu, kada je upisao i asistenciju.
Dedić odmah dobio povjerenje
Jaissle očigledno ozbiljno računa na Dedića, kojeg odlično poznaje još iz perioda kada su zajedno radili u Salzburgu.
Dedić je i u prvom kolu Premiershipa protiv Liverpoola bio starter, a sada će od prve minute dobiti priliku i u jednom od najzanimljivijih duela drugog kola.
Newcastle je u prvom kolu remizirao protiv Liverpoola rezultatom 2:2, dok je Tottenham sezonu otvorio porazom od Brentforda 3:0.
Veliki izazov za Newcastle
Susret Tottenham – Newcastle igra se danas od 18:30 sati po vremenu u BiH, a ljubitelji bh. fudbala posebno će pratiti nastup Amara Dedića.
Prijenos utakmice za gledaoce u Bosni i Hercegovini osiguran je na Arena Sport 1, pa će ovo biti još jedna prilika da pratimo bh. reprezentativca na velikoj sceni engleskog Premiershipa.