Manchester City je pobijedio Crvenu zvezdu rezultatom 3:1 u prvom kolu Lige prvaka u utorak. Prvi gol postigao je Bukari za Crvenu zvezdu u 45. minuti, ali Manchester City je uspio preokrenuti rezultat u drugom poluvremenu. Alvarez je zabio dva gola u 47. i 60. minuti, a Rodri je postavio konačan rezultat 3:1 u 73. minuti.

Nakon utakmice, engleski mediji kritizirali su Crvenu zvezdu zbog njihovog glavnog sponzora na dresu, ruske naftne kompanije Gazproma. Kritike su se odnosile na to da Gazprom dolazi iz Rusije, koja je u to vrijeme bila uključena u invaziju na Ukrajinu.

Također, istaknuto je kako Gazprom ima negativan utjecaj na okoliš i da podržavanjem takvih kompanija, UEFA doprinosi klimatskoj krizi.

Engleski mediji su istaknuli da Gazprom, kao multinacionalna kompanija, predstavlja jednog od najvećih zagađivača na svijetu te da njen profit ide prema Putinovoj vojnoj mašineriji.

Kritike su se bazirale na “halo efektu”, gdje gledatelji neosvješćeno razvijaju pozitivne asocijacije prema kompaniji zbog njenih veza s nogometom.