Posljednju utakmicu šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine večeras su na Tušnju odigrali Sloboda i Željezničar. Sloboda je pobjedom 1-0 izborila plasman u narednu fazu takmičenja, dok je Željezničar ispao iz Kupa BiH i produžio svoju krizu…

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a prvih 45 minuta obilježilo je ono što se nije dešavalo baš na terenu. Naime, u 17. minuti susreta najvatreniji navijači Slobode, Fukare, obilježile su godišnjicu formiranja Drugog korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, zavijorile su se zastave sa ljiljanima na tribinama stadiona Tušanj.

Ipak, glavni arbitar Dražen Marić nakratko je prekinuo susret, kako bi spiker upozorio navijače Slobode da skloni zastavu ARBiH. To se, barem koliko smo mi vidjeli, nije dogodilo.

Nakon kraće stanke, utakmica je nastavljena. Sloboda je bila malo konkretnija u prvom poluvremenu, ali se na odmor otišlo sa početnih 0-0.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Željezničar je u nastavku krenuo nešto ofanzivnije, dok je Sloboda bila ta koja je defanzivno stajala.

Međutim, Hasanbegović je imao sjajnu šansu pred golom Željezničara u 60. minuti, ali je šutirao glavom preko gola. Samo minut nakon toga Dilaver je imao novu šansu, ali promjene rezultata nije bilo.

Igrala se 82. minuta kada je rezervista i igrač Sarajeva koji je na posudbi u Slobodi, Tarik Kapetanović, zaledio protivnike iz Sarajeva.

Kapetanović je postigao prekrasan pogodak za 1-0 i ispostavilo se, na kraju njegovim pogotkom Sloboda ide dalje, a Željezničar ispada iz Kupa.