Fudbaleri Željezničara gostovali su GOŠK-u u okviru 29. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u direktnom okršaju u borbi za opstanak. Sarajevski tim je slavio rezultatom 1-2 i skoro pa sigurno osiguran opstanak u prvenstvu.

Nije dobro krenulo za Željezničar. Igrao se šesti minut kada je Skorup iskoristio prilikom i pogodio za vodstvo GOŠK-a. Međutim, Željezničar je ekspresno poravnao rezultat. U 21. minuti Sulejman Krpić pogađa za 1-1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Na samom početku nastavka Željezničar je u potpunosti preokrenuo rezultat. Pogodak za preokret postigao je Al Jaber, koji je ujedno bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu danas u Gabeli.

Ovom pobjedom Željezničar je mnogo toga riješio, iako još uvijek ništa nije gotovo. Ovo je trenutno stanje na tabeli: