Bologna je danas savladala Romu rezultatom 2:0 u dinamičnoj utakmici 16. kola Serije A, no ono što će se dugo pamtiti jest neobičan potez trenera Rome, Josea Mourinha.

U 46. minuti, portugalski stručnjak odlučio je uvesti Renata Sanchesa umjesto Leonarda Spinazzole, ali samo 17 minuta kasnije iznenađujuće ga je zamijenio Edoardom Boveom. Sanches, trenutno na posudbi iz PSG-a, nije mogao sakriti iznenađenje i nevjericu što napušta teren nakon tako kratkog vremena.

Mourinhov potez izazvao je šok i među igračima i navijačima, a reakcija Sanchesa pri izlasku s terena jasno je pokazala njegovo nezadovoljstvo situacijom.

Hrvatski veznjak Nikola Moro bio je junak utakmice, postigavši prvi gol u 37. minuti. Konačnih 2:0 utakmice označeno je autogolom Rasmusa Kristensena u 49. minuti, čime je Bologni osigurana značajna pobjeda nad ekipom Rome.

Ova utakmica definitivno će se pamtiti po neobičnom potezu Mourinha.