Status Edina Džeke u Schalkeu i dalje nije konačno riješen. Ugovor kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine istekao je 30. juna, ali u klubu i među navijačima i dalje postoji nada da bi iskusni napadač mogao potpisati novi ugovor.
Dok se čeka njegova odluka o nastavku karijere, Schalke je već započeo pripreme za novu sezonu. O situaciji oko Džeke govorio je i trener Miron Muslić, koji je za njemačke medije otkrio kako trenutno stoje stvari.
Džeko je nakon Svjetskog prvenstva zatražio dodatno vrijeme kako bi razmotrio ponudu kluba, a Muslić je potvrdio da je komunikacija između dvije strane i dalje aktivna i korektna.
“Kontakt sa Džekom je dobar. Što se tiče njegove budućnosti, držimo se dogovora koji smo postigli prije Svjetskog prvenstva i našeg rasporeda. Sada ćemo pustiti Edina da prebrodi svoje razočaranje. U dobroj smo komunikaciji”, rekao je Muslić, odgovarajući na pitanje da li će Schalke sačuvati dres s brojem 10 za bh. napadača.
Zanimljivo je da Džekin broj još uvijek nije dodijeljen, što dodatno ostavlja prostor za spekulacije o mogućem ostanku iskusnog golgetera.
Džeko je prošle sezone imao značajnu ulogu u povratku Schalkea u elitni rang njemačkog fudbala. U dresu njemačkog kluba odigrao je 11 utakmica, postigao šest golova i upisao tri asistencije.
U narednim danima trebalo bi biti poznato da li će “Dijamant” ostati u Schalkeu ili karijeru nastaviti u nekoj drugoj sredini.