Na utakmici četvrtog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sloge iz Doboja i banjalučkog Borca ponovo su u prvi plan izbili navijački ispadi, koji su bacili sjenu na sam sportski događaj.
Iako se očekivalo da će derbi proteći u fer atmosferi, s tribina su se tokom drugog poluvremena mogle čuti političke i uvredljive poruke.
Najprije je stadionom odjekivalo skandiranje “Kosovo – Srbija”, a ubrzo nakon toga grupe navijača Lešinari i Vojvode zapjevale su pjesmu “Sa Kosova zora sviće”, poznatu i kao “Oj, Kosovo, Kosovo”.
Ni domaći navijači nisu ostali tihi – sa tribina Sloge moglo se čuti skandiranje “Živjela Kraljevina Srbija”. Sudija meča Elvedin Topuzović iz Tuzle na sve to nije reagovao, iako su provokacije jasno narušavale sportski ambijent.
Situacija je kulminirala kada su Lešinari počeli skandirati ime ratnog zločinca Ratka Mladića. U tom trenutku igra je već bila prekinuta zbog izmjena, a neprikladno skandiranje ubrzo je prestalo.
Kako bi smirio tenzije, spiker na stadionu obratio se gostujućim navijačima i jasno poručio da će u slučaju ponavljanja uvredljivih poruka dio tribina biti ispražnjen.
Delegat susreta bio je Safet Radmilović, a ostaje da se vidi da li će nadležni organi Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine reagovati i kazniti organizatora ili navijačke grupe zbog ovakvog ponašanja.
Utakmica je, inače, imala i sportsku stranu – Borac je pobijedio golom Damira Hrelje, ali će nesportske scene sa tribina vjerovatno ostati glavna tema i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.