Prve mečeve polufinala Konferencijske lige odigrali su večeras Aston Villa i Olympiakos, te Fiorentina i Club Brugge. Aston Villa je doživjela debakl na svom terenu od grčkog velikana rezultatom 2-4, dok je Fiorentina golom u nadoknadi vremena izvukla pobjedu nad Club Bruggeom rezultatom 3-2.

Aston Villa je iznenađujuće poražena na svom terenu. El Kaabi je sa dva brza pogotka u 16. i 29. minuti gostujućem timu donio veliku prednost, a na 1-2 smanjio Watkins u nadoknadi prvog poluvremena.

Međutim, iako je Diaby poravnao pogotkom u 52. minuti za 2-2, Olympiakos je uspio pogocima El Kaabija u 56. i Hezzea u 67. dotući protivnika.

Fiorentina je ugostila Club Brugge i povela već u petoj minuti utakmice golom Sottila. Vanaken je u 17. minuti poravnao na 1-1 sa bijele tačke, ali je Belotti donio novu prednost Fiorentini u 37. minuti utakmice.

Na 2-2 postavio je Thiago u 63. minuti utakmice. U 91. minuti Nzola je postavio konačnih 3-2.

Treba naglasiti da su gosti igrali sa igračem manje od 61. minute, kada je Onyedika dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.