Nedjelja, 16. Augusta 2026.
Najnovije
Fudbal

PSG potrošio 100 mil. eura u dva dana

Foto: PSG

Paris Saint-Germain nastavlja sa velikim ulaganjima u ofanzivni dio ekipe, a francuski prvak je u samo dva dana dogovorio dolaske dvojice napadača vrijednih više od 100 miliona eura.

Kako piše L'Équipe, PSG je prvo postigao dogovor s Barcelonom oko transfera Ferrana Torresa, za kojeg će izdvojiti nešto manje od 50 miliona eura.

Nedugo nakon toga francuski klub je dogovorio i transfer Mikea Godtsa iz Ajaxa. Za mladog belgijskog napadača PSG će platiti 55 miliona eura, čime je ukupna vrijednost ova dva posla premašila granicu od 100 miliona eura.

Godts uskoro stiže u Pariz

Godts bi tokom vikenda trebao doputovati u Pariz i završiti posljednje formalnosti prije ozvaničenja transfera. Njegov dolazak predstavlja još jedno veliko ulaganje francuskog prvaka u mladog i perspektivnog ofanzivca.

PSG je, međutim, ovog ljeta već bio izuzetno aktivan na tržištu. Francuski prvak je prethodno doveo Maghnesa Akliouchea za 50 miliona eura, Ziona Suzukija za 35 miliona te Lucasa Dignea za sedam miliona eura.

Kada se saberu svi navedeni transferi, jasno je da je PSG već potrošio ogroman novac tokom ovog prijelaznog roka. Torres i Godts sami će francuskog prvaka koštati više od 100 miliona eura.

Dolazak dvojice napadača posebno je značajan za Luisa Enriquea, koji će dobiti dodatne opcije u ofanzivnom dijelu ekipe. Konkurencija za mjesto u napadu tako će biti još veća.

PSG još nije završio posao

Iako je već doveo nekoliko značajnih pojačanja, L'Équipe navodi da PSG još uvijek nije završio posao kada je riječ o ofanzivcima.

Francuski medij ostavlja otvorenu mogućnost da Luis Enrique do kraja prijelaznog roka dobije još jednog ofanzivnog igrača, što bi dodatno pokazalo ambicije aktuelnog prvaka Francuske.

PSG očigledno ne želi ništa prepustiti slučaju uoči nove sezone, a ulaganja u Torresu, Godtsu i ostalim pojačanjima pokazuju da klub želi dodatno ojačati ekipu i ostati u samom vrhu evropskog fudbala.