Fudbaleri Zrinjskog savladali su Sarajevo u derbiju 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2-0. Nakon utakmice komentar je dao trener Sarajeva Simon Rožman:

“Čestitke Zrinjskom na pobjedi. Iskoristili su ono što su imali. Bili smo bezopasni u zadnjoj trećini terena. Prednja linija je bila neraspoložena. Moglo je bolje u ovom dijelu sezone, igrači su dobili šansu da pokažu šta znaju. Napravili smo dobar smijer, šta je tu je. Sada dolaze pripreme.”

Ivanković je također komentarisao meč:

“Nakon prvih 20 minuta, gdje je Sarajevo bila bolja ekipa, uspostavili smo inicijativu. Krenuli smo bolje i jače i zabili dva gola. Odigrali smo na visokom nivou. Dogovorili smo se potom da čuvamo rezultat. Ovo više nisu igrači, nego junaci. Dečki su u drugom poluvremenu jedva stajali na nogama. Treba skinuti kapu i čestitati na pobjedi protiv kvalitetnog Sarajeva.

Polusezona je bila preteška. Borac je odigrao fenomenalno, tu smo u igri smo. Moramo biti zadovoljni. Na nama je da se odmorimo i da idemo u drugi dio prvenstva. Sve je moguće do kraja sezone.”