Premijernu utakmicu sedmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Luke u Doboju odigrali su Sloga Meridian i Tuzla City. Domaći tim je slavio pobjedu rezultatom 2-1.

Nakon niza loših rezultata Sloge Meridian, domaći tim je uspio danas upisati važnu pobjedu kako bi se pomakao s mrtve tačke. U 35. minuti Batar je domaće doveo u prednost, ali je Hadžić već u 42. minuti poravnao rezultat, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1-1.

Ipak, nastavak je donio nešto konkretniju Slogu, te pogodak u 71. minuti. Dejan Vidić je nakon četiri utakmice “posta” postigao pogodak vrijedan pobjede danas.

Sloga Meridian je ovom pobjedom prekinula niz od četiri uzastopna poraza. Prije večerašnje pobjede, doživjeli su poraze od Igmana, Zvijezde 09, Borca i Posušja.

Sloga Meridian naredni susret igra također pred svojim navijačima. Radi se o zaostalom susretu protiv Željezničara. Meč je na rasporedu 20. septembra.