Manchester United je na svojem terenu šokantno izgubio od Galatasaraya (2:3) u drugom kolu grupne faze Lige prvaka.

Nisu im pomogla ni dva gola Rasmusa Hojlunda, ovoljetne prinove od 75 miliona eura. Prva dva gola za goste dali su Kerem Akturkoglu i Wilfred Zaha, bivši igrač Uniteda, a glavnu riječ je u završnici preuzeo argentinski napadač Mauro Icardi.

On je u 78. minuti pucao penal za vodstvo, ali je snažnim udarcem promašio čitav gol. Ipak, tri minute kasnije se iskupio kada je iz teške situacije lobao golmana domaće momčadi Andrea Onanu. Icardi je nakon susreta imao hit objavu na Instagramu za koju je dosad skupio oko 850 hiljada lajkova. Možete je pogledati u prilogu:

“Manchester je žuto-crven”, napisao je tridesetogodišnji golgeter aludirajući, naravno, na Galatasarayeve boje. Icardi je ove sezone nezaustavljiv. U sedam kola turskog prvenstva dao je isto toliko golova.

U kvalifikacijama za Ligu prvaka je dao tri gola u četiri susreta, a jučer je zabio i prvi gol ove sezone u grupnoj fazi.