Tarik Muharemović odigrao je svih 90 minuta za Leeds United na gostovanju kod Nottingham Foresta u prvom kolu nove sezone Premier lige, a bh. reprezentativac bio je vrlo blizu da premijerni nastup u elitnom rangu engleskog fudbala kruniše pogotkom.
Leeds je odigrao veoma borbenu utakmicu, a Muharemović je od početka susreta djelovao sigurno u posljednjoj liniji. Stoper “Bijelih” posebno se istakao u defanzivnim zadacima, ali je u jednom trenutku zaprijetio i pred golom domaće ekipe.
Velika prilika za bh. reprezentativca
Igrala se 70. minuta kada je nakon ubačaja iz prekida Muharemović odlično skočio i uputio udarac glavom prema golu Nottingham Foresta.
Lopta je išla pod prečku i činilo se da bi mogla završiti u mreži, ali je golman domaćih Mat Sels fantastično intervenisao i uspio je izbiti u posljednjem trenutku.
Bio je to jedan od najboljih trenutaka Leeds Uniteda na utakmici, a Muharemoviću je malo nedostajalo da se već na debiju u Premier ligi upiše u strijelce.
Bh. defanzivac je do kraja susreta ostao na terenu i odradio svih 90 minuta, potvrdivši da trener Leedsa ozbiljno računa na njega u ovoj sezoni.
Leeds stigao do pobjede u finišu
Prema podacima Sofascorea, Muharemović je za svoj nastup dobio ocjenu 6,8. Imao je čak 89 posto tačnosti u dodavanjima, dok je u pet navrata otklonio opasnost ispred svog gola.
Uz to je upisao dvije presječene lopte, dok je dobio dva od ukupno osam vazdušnih duela, a njegov nastup dodatno dobija na značaju jer je ovo bio njegov prvi meč u Premier ligi.
Leeds je do pobjede uspio stići u samoj završnici utakmice. Igrala se 88. minuta kada je Anton Stach iz slobodnog udarca pogodio za veliko slavlje gostiju.
Muharemović tako može biti zadovoljan svojim premijernim nastupom u najjačem rangu engleskog fudbala, a ukoliko nastavi u ovom ritmu, bh. reprezentativac bi mogao imati veoma važnu ulogu u ekipi Leedsa tokom cijele sezone.