Porto je iznenađujuće pobijedio Arsenal 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Bio je to vrlo siromašan dvoboj u kojem gotovo da i nije bilo prave prilike, a onda je Brazilac Galeno šokirao Engleze krasnim golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Jedinu pravu priliku u prvom dijelu imao je Porto, a zapravo je i nestvarno što je promašio njegov krilni napadač Galeno. Silovitim je udarcem s peterca pogodio vratnicu, a lopta mu se zatim odbila natrag na nogu, no iz drugog pokušaja je promašio cijeli gol.

Arsenal je dominirao u posjedu lopte, no jedine kakve-takve šanse u prvom poluvremenu stvarao je poslije kornera. Tako se nastavilo i u drugom dijelu, a Leandro Trossard propustio je dobru priliku u 56. minuti. Ostao je sam na drugoj vratnici nakon udarca iz kuta, pucao je silovito, ali ne i precizno.

Kada se činilo da će utakmica završiti bez pogodaka, a i bez šuta u okvir u cijelom drugom poluvremenu, ukazao se Portov krilni napadač Galeno. S 20-ak metara krasno je plasirao loptu u dalji kut Davida Raye i donio pobjedu svojoj momčadi.