Subota, 29. Augusta 2026.
Najnovije
Fudbal

Trener Širokog Brijega oduševljen Grbavicom, njegove riječi oduševit’ će Manijake

Foto: Široki Brijeg

Trener Širokog Brijega Damir Milanović komentarisao je večerašnji duel protiv Željezničara na Grbavici, koji je završen podjelom bodova rezultatom 1:1.

Širokobriježani su nakon primljenog pogotka uspjeli da se vrate u utakmicu, a Milanović je istakao reakciju svoje ekipe i smatra da je njegov tim u pojedinim trenucima mogao doći i do pobjede.

Milanović zadovoljan reakcijom svoje ekipe

„Teška utakmica za obje ekipe. Željezničar je iznenadio što je ušao malo rezerviranije u utakmicu. Pohvala za ambijent na Grbavici, ovo je nešto fantastično, ali i moju ekipa koja se vratila iz minusa. Mislim da smo jako dobro reagovali i mogli smo pobijediti“, rezimirao je Milanović.

Trener Širokog Brijega posebno je zadovoljan činjenicom da njegova mlada ekipa nastavlja sa dobrim rezultatima. Širokobriježani su sada četiri utakmice bez poraza, što je svakako ohrabrujući učinak za tim koji se još uvijek uigrava.

„Ko ne bi bio zadovoljan, četiri utakmice bez poraza, sa jako mladom ekipom. Ekipa je željna dokazivanja, igramo agresivan nogomet, prilagođavamo se protivniku. Nekad iz kontranapada, nekad idemo visoko. Još nije ono što sam želio, ali momci me maksimalno prate.“

Milanović je ipak upozorio da od svoje ekipe očekuje još više i da ne želi stvarati preveliki pritisak na mlade igrače nakon nekoliko dobrih rezultata.

„Na svom nivou su, ali još ima unutarnjih rezervi, mlada su ekipa. Bit će jako loših izdanja, poraza, svega. Ako je sad sve dobro i svi vrijede, ne bih volio da niko ne vrijedi nakon dva-tri poraza.“

„Kada krene pjesma na zagrijavanju, i ja se naježim“

Trener Širokog Brijega istakao je da posebno cijeni način na koji su navijači Željezničara ispunili Grbavicu i napravili atmosferu koja je, prema njegovim riječima, bila posebna.

„Štititim ih i znam kako i šta rade. Na pravom su putu“, poručio je Milanović, govoreći o svojim igračima i njihovom dosadašnjem radu.

Milanović je potom posebno nahvalio atmosferu na stadionu Grbavica, prisjetivši se i vremena kada je na ovom stadionu nastupao kao igrač.

„Bio sam nekoliko puta i kao igrač na Grbavici. Kada krene pjesma na zagrijavanju, i ja se naježim. Nešto fantastično. Volio bih da je svaki stadion takav.“

Strateg Širokobriježana smatra da upravo ovakva atmosfera može biti dodatni motiv fudbalerima na terenu, posebno kada je stadion ispunjen i kada navijači pružaju snažnu podršku svojim igračima.

„Jedna velika pozornica za igrače, to sam im rekao i poručio da uživaju. Nema ljepšeg osjećaja nego kad igraš na punom stadionu, još ako povedeš, dobiješ ih na svoju stranu.“

Široki Brijeg tako je sa Grbavice odnio vrijedan bod, dok Milanović može biti zadovoljan činjenicom da njegova mlada ekipa i dalje pokazuje karakter i nakon četiri odigrane utakmice ne zna za poraz.

Oslobođenje.ba