U polufinalnoj utakmici između KK Bosne i KK Borca Banja Luka, ekipa Borca Banja Luka izborila je plasman u finale pobjedom rezultatom 87:80.

U prvoj utakmici KK Bosna je poražena, ali su u uzvratnoj utakmici u Skenderiji savladali Borac i tako izborili odlučujuću treću utakmicu.

Prvu četvrtinu bolje je odigrao Borac, završivši je s prednošću od 16:13. Drugu četvrtinu preuzeli su “Studenti” s rezultatom 25:26, no ukupna prednost na poluvremenu je bila na strani Borca, 43:39.

Borac je bolje otvorio drugo poluvrijeme te nakon treće četvrtine imao prednost od 19:18, što je ukupno bilo 62:57.

U zadnjoj četvrtini, Borac je zadržao svoju prednost i završio utakmicu rezultatom 87:80.

Ova pobjeda omogućila je ekipi Borca plasman u finale.

Utakmica je bila vrlo napeta s preokretima u prednosti između dvije ekipe. KK Bosna je pokazala borbenost, ali Borac je bio uspješniji u ključnim trenucima.