Španjolski teniser Rafael Nadal (161. ATP) prošao je u drugo kolo Olimpijskog turnira nakon što je pobijedio Mađara Martona Fucsovicsa (83. ATP).

Utakmica je trajala dva i pol sata, a Nadal je slavio rezultatom 6:1, 4:6, 6:4. Nadal je odlično otvorio meč, ostvarivši break već na prvom servisnom gemu protivnika i brzo došao do vodstva 3:0, a potom 4:1.

U šestom gemu prvog seta još jednom je uzeo break i potvrdio ga za 6:1. Međutim, u drugom setu Fucsovics je preuzeo inicijativu, napravio break na prvom Nadalovom servisu i stekao prednost 3:1.

Nadal se uspio vratiti u igru, ali je ubrzo ponovno izgubio servis, što je Fucsovicsu omogućilo izjednačenje u setovima. Ključni trenutak trećeg seta bio je break koji je Nadal ostvario u petom gemu i potvrdio za 4:2.

Nadal je mirno završio meč i osigurao plasman u sljedeću fazu turnira.

U drugom kolu će se suočiti s Novakom Đokovićem (2. ATP), što će sigurno biti spektakularan susret dvojice najboljih tenisera svijeta.