Košarkaši Francuske osigurali su mjesto u finalu Olimpijskih igara pobjedom nad aktualnim svjetskim prvakom Njemačkom rezultatom 73:69.

Nijemci su bolje otvorili utakmicu i vodili su 25:18 nakon prve četvrtine, no njihova druga četvrtina bila je katastrofalna. U tom periodu Njemačka je postigla samo osam poena, što je omogućilo Francuskoj da izjednači rezultat na 33:33.

U drugom poluvremenu Francuska je preuzela kontrolu igre i u četvrtoj četvrtini povećala prednost na 63:53. Iako je Franz Wagner trojkom smanjio zaostatak na 70:68, Francuska je uspjela sačuvati prednost.

Guerschon Yabusele predvodio je Francuze s 17 poena, Isaia Cordinier dodao je 16, dok je Victor Wembanyama postigao 11 poena i 7 skokova.

Najbolji igrač Njemačke bio je Dennis Schroder s 15 poena. Francuska će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između Amerike i Srbije.

Nijemci će se boriti za brončanu medalju protiv poražene ekipe.