Hrvatski vaterpolisti osigurali su mjesto u finalu Olimpijskih igara u Parizu nakon napete polufinalne utakmice protiv Mađarske, koju su pobijedili rezultatom 9:8.

Ključna je bila druga četvrtina u kojoj je Hrvatska stekla prednost od dva gola, koju Mađari nisu uspjeli anulirati do kraja utakmice.

Iako Hrvatska u posljednjoj četvrtini nije postigla gol, dobra obrana i odličan Marko Bijač osigurali su pobjedu. Mađari su počeli bolje i poveli 3:1 nakon prvog gola Maro Jokovića, no Fatović je s dva gola izjednačio na 3:3.

U drugoj četvrtini Fatović je postigao još tri gola, što je Hrvatskoj omogućilo vodstvo od 7:5.

Treća četvrtina bila je izjednačena, s Hrvatskom koja je zadržala prednost i ušla u posljednju četvrtinu s rezultatom 9:7.

Mađarskoj je dozvoljen samo jedan gol u zadnjih osam minuta. Najistaknutiji igrač Hrvatske bio je Loren Fatović s pet golova, dok je Marko Bijač imao 10 obrana, uključujući dvije obrane peteraca.

Luka Bukić dodao je dva gola, a Maro Jaković i Marko Žuvela po jedan. Kod Mađarske, Szilard Jansik i Marton Vamos postigli su po dva gola.