Rukometna reprezentacija Danske igrat će finale OI protiv selekcije Njemačke, nakon što je večeras u polufinalu savladala Sloveniju rezultatom 31-30.

Slovenci su ostavili srce na terenu, a pričat će se o odluci sudije u posljednjoj sekundi utakmice pri rezultatu 31-30.

Danska je odigrala odlično prvo poluvrijeme i slavila taj period igre rezultatom 15-10. I u nastavku je Danska igrala dobro, ali su se Slovenci probudili i u posljednjih nekoliko minuta stigli na samo -1.

Sporna situacija dogodila se u posljednjoj sekundi, kada je prvobitno dosuđen deveterac za Sloveniju pri rezultatu 31-30. Međutim, djelovalo je kako je Slovenija ipak trebala dobiti sedmerac. Sudije su čak gledale VAR, ali je odlučeno da prvobitna odluka ostaje na snazi.

Sa devet metara nisu uspjeli pogoditi, tako da su Slovenci ostali bez finala.