Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur izborio je plasman u polufinale ATP Challenger turnira u Istanbulu.

Kao prvi nositelj turnira i 82. igrač na ATP ljestvici, Džumhur je u četvrtfinalu prošao dalje nakon što je njegov protivnik, Britanac Jack Pinnington Jones, predao meč zbog ozljede.

Do predaje je došlo u trećem setu, kada je rezultat bio 6:7 (6), 6:1, 4:0 u korist Džumhura. U polufinalu, koje će se održati u subotu, Džumhur će se suočiti s trećim nositeljem turnira, Nizozemcem Jesperom de Jongom, koji zauzima 128. mjesto na ATP ljestvici.

Drugi polufinalni meč igrat će srpski tenisač Hamad Međedović, koji je 137. na ATP ljestvici, protiv pobjednika dvoboja između Španjolca Martina Landalucea i Danca Elmera Mollera.

Džumhur se nada plasmanu u finale i dodatnom pomaku na ATP ljestvici kroz ovaj turnir.

Njegov meč protiv Pinnington Jonesa obilježila je dominacija u drugom i trećem setu, sve do protivnikove ozljede.

Turnir u Istanbulu donosi priliku za osvajanje značajnih bodova i poboljšanje pozicije na ljestvici.