U uzbudljivom rukometnom spektaklu večeras u Winterthuru, rukometaši Švicarske su pokazali impresivnu igru, ostvarivši pobjedu nad reprezentacijom Bosne i Hercegovine rezultatom 39:21.

Favorizirani Švicarci, koji su već odigrali četiri pripremna susreta, demonstrirali su svoju snagu i vještinu na terenu, posebno ističući se u drugom poluvremenu, gdje su dodatno povećali svoju prednost.

Prvo poluvrijeme donijelo je izazovnu borbu, s Švicarcima koji su završili s vodstvom od 18:14. No, domaćini su u nastavku susreta impresivno ojačali svoju igru, stižući do ubjedljive pobjede. Marko Panić istaknuo se kao najefikasniji igrač u našem timu s impresivnih 10 postignutih golova.

Osim ove utakmice, danas su i Rumuni u ranijem terminu ostvarili uvjerljivu pobjedu nad Argentinom rezultatom 30:23.

Podsjetimo, BiH je jučer izgubila od Argentine u prvom kolu, dok su Švicarci slavili protiv Rumunije.

U nedjelju nas očekuje susret trećeg kola protiv Rumunije u 14:00 sati.