Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur ostvario je pobjedu na Challenger turniru u Santo Domingu, osvojivši tako svoju 28. titulu u karijeri.

U finalu je savladao Andresa Andradea rezultatom 2:0 u setovima, a meč je trajao sat i 41 minutu.

Džumhur je u finalnom dvoboju uspio realizirati pet break lopti, dok je njegov protivnik iskoristio tri. Konačan rezultat glasio je 6:4, 6:4 u korist Džumhura.

Tijekom cijelog turnira na zemljanoj podlozi u Dominikanskoj Republici, Džumhur je igrao na vrlo visokoj razini, izgubivši samo jedan set u pet mečeva.

Ovom pobjedom, ostvarit će značajan napredak na ATP ljestvici te će se popeti na 81. mjesto.

Ovo je Džumhurova 12. Challenger titula u karijeri, uz dodatnih 13 osvojenih ITF titula i 3 ATP 250 naslova.

Njegov uspjeh potvrđuje njegovu kvalitetu i konzistentnost na terenu.