Sevilli se niz neuspjeha nastavlja, ovaj put s porazom od Arsenala od 2:0 u Ligi prvaka, ostavljajući ih s minimalnim izgledima za plasman u osminu finala.

Podsjetimo, prošle godine su osvojili Europsku ligu, pobijedivši Romu u finalu nakon izvođenja penala, što je bila velika pobjeda nad tadašnjim Joseom Mourinhom, koji je doživio svoj prvi poraz u europskim finalima.

Uprkos izazovima, Sevilla se priprema za najveći andaluzijski derbi protiv Real Betisa ovog vikenda. Posebno uzbudljivo bit će prisustvo Dilette Leotte, koja će voditi prijenos utakmice. Talijanska voditeljica nedavno je posjetila stadion Ramon Sanchez Pizjuan, dom Sevillinih nogometaša, gdje je dobila jedinstven poklon – potpisani dres s brojem 10, koji nosi Ivan Rakitić, istaknuti član kluba i jedan od kapitena.

Diletta je dobila prilagođeni dres s vlastitim imenom i potpisom svih igrača, uključujući i Rakitićev broj 10.

Sevillin početak sezone nije bio najsjajniji, s 11 bodova iz 12 kola, što ih pozicionira na 15. mjestu u ligi. S druge strane, Real Betis se nalazi na šestom mjestu s 20 bodova te ozbiljno konkurira za europska natjecanja.

Valja napomenuti da je Sevilla prošle sezone doživjela teške trenutke, čak se borila za ostanak, ali je zahvaljujući sjajnom završetku uspjela izbjeći ispadanje, da bi potom osvojila europski trofej.

Sada će se morati boriti kako bi povratila izgubljenu formu i ponovno zablistala na europskoj sceni.