Unicaja je sinoć u Beogradu trijumfirala u FIBA Ligi prvaka, osvojivši treće najprestižnije evropsko klupsko košarkaško takmičenje.

Pobijedili su Tenerife rezultatom 80:75, donoseći klubu treći evropski trofej u historiji. Klub iz Malage ranije je trijumfirao 2001. godine u Kupu Koraća i 2017. u Eurokupu.

U uzbudljivom finalu, košarkaši Unicaje proslavili su pobjedu, a Đedović je bio jedan od ključnih igrača s 14 poena u 18 minuta igre. Nakon utakmice, Đedović je privukao pažnju fotografu FIBA-e kad je slavio trofej pušeći kubanku.

Za tridesetčetverogodišnjeg Đedovića to je bio sedmi trofej u karijeri i prvi u evropskim natjecanjima.

Prije ovog uspjeha, Đedović je osvojio tri prvenstva u Njemačkoj s Bayernom, dva Kupa Njemačke (jedan s Albom i jedan s Bayernom) te jedno španjolsko prvenstvo s Barcelonom.