Češki teniser Tomaš Machač plasirao se u svoje prvo ATP finale nakon pobjede nad svjetskim brojem jedan, Srbinom Novakom Đokovićem, rezultatom 6:4, 0:6, 6:1 u polufinalu turnira u Ženevi.

Trenutno 44. tenisač na ATP tabeli, Machač, ostvario je najveću pobjedu u svojoj karijeri nakon dva sata i osam minuta igre. U finalu će se suočiti s pobjednikom meča između Norvežanina Caspera Ruuda i Talijana Flavija Cobollija.

Đoković je izgubio prvi set, ali se brzo vratio u drugom, dok je u trećem setu pokazao nervozu. Zatražio je savjet od svog stručnog stožera te se povukao unatrag na reternu, što ga je zbunilo.

Nakon što je izgubio poen, ljutito je reagirao prema suradnicima. Video pogledajte OVDJE.

Ovim porazom, Đoković je ostao bez titule u 2024. godini. U Rimu je ispao u drugom meču od Alejandra Tabila, a u polufinalu Monte Carla ga je izbacio Ruud.

Njegov idući turnir bit će Roland Garros, jedan od četiri Grand Slam turnira.