Hrvatski rukometaši su doživjeli težak poraz na olimpijskom turniru, s obzirom na to da su nakon teške pobjede nad Japanom izgubili od Slovenije s rezultatom 29:31.

Ovaj poraz im je znatno smanjio šanse za prolazak u četvrtfinale. Premda postoji još uvijek nada, izvedbe protiv Japana i Slovenije ne ulijevaju previše optimizma, osobito s obzirom na nadolazeće teške protivnike poput Njemačke, Švedske i Španjolske.

Jedan ključan trenutak bio je isključenje Verona Načinovića u 40. minuti, što je omogućilo Slovencima da nas lakše probijaju i realiziraju napade. Naša odbrana se nije mogla nositi s brzim napadačima kao što su Vlaha i Janc, a Šipić i Grahovac nisu mogli popuniti prazninu.

Osim toga, promašaj Marija Šoštarića u kontri bio je presudan. Nakon što je Janc izgubio loptu, Šipić je ukrao loptu i dao priliku Šoštariću za postizanje gola, no on je pogodio okvir vrata.

Slovenija je na drugoj strani povećala prednost, a njihov trijumf je bio osiguran jer se u posljednjim minutama teško mogu izgubiti tri pogotka.