Košarkaši Real Madrida neočekivano su poraženi u gostima protiv Leyma Corune rezultatom 86:85 na početku nove sezone ACB lige.

Iako su Kraljevi bili favoriti, domaći tim je pružio snažan otpor, a u posljednjoj četvrtini uspjeli su izjednačiti rezultat na 63:63.

Real je zatim ponovo preuzeo vodstvo i izgradio prednost od devet poena, no utakmica je ostala neizvjesna do kraja. U dramatičnoj završnici, Barrueta je pogodio trojku za izjednačenje, a uz to je iznudio i dodatno slobodno bacanje zbog prekršaja koji je napravio Džanan Musa.

Barrueta je bio precizan s linije slobodnih bacanja, čime je osigurao pobjedu svojoj ekipi. U posljednjoj sekundi Sergio Lull nije uspio pogoditi šut za pobjedu, te je Leyma Coruna odnijela senzacionalnu pobjedu.

Musa, koji je bio jedan od ključnih igrača Real Madrida, na kraju je postao tragičar zbog prekršaja i promašaja šuta za tri poena. Za 23 minute na terenu Musa je postigao 17 poena, uz četiri skoka i dvije ukradene lopte.

U redovima Reala istaknuli su se još Campazzo s 21 poenom i Lull sa 16, dok su u Leyma Coruni najbolji bili Taylor s 20 i Jakovics sa 18 poena.

Čitajte vijesti bez reklama – našu mobilnu aplikaciju za Android možete preuzeti OVDJE.