Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nije uspio izboriti plasman u drugo kolo teniskog turnira u kineskom Hangzhouu.

Njegov protivnik bio je Australac Rinky Hijikata, a meč je završio rezultatom 1:2 u korist Hijikate. Džumhur je odlično otvorio meč, osvojivši prvi set s uvjerljivih 6:2. U drugom setu Damir je igrao sjajno, vodeći sa 5:2, te je imao priliku završiti meč dok je servirao.

Međutim, došlo je do neočekivanog pada u njegovoj igri, izgubio je 17 poena zaredom, što je omogućilo Hijikati da preokrene set.

Australac je osvojio četiri uzastopna gema, te je drugi set završio rezultatom 6:7.

U trećem setu, Džumhur nije mogao povratiti kontrolu nad igrom i izgubio je sa 2:6. Ovim porazom, Džumhur se oprostio od daljnjeg natjecanja. Hijikata će u sljedećoj rundi igrati protiv mađarskog tenisera Maroszana.