Večeras je u Lanxess areni u Kelnu odigran i drugi polufinalni susret Evropskog rukometnog prvenstva, u kojem je selekcija Danske opravdala ulogu blagog favorita i plasirala se u finale savladavši Njemačku rezultatom 29-26.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu. Njemačka je igrala dosta čvrsto i držala vodstvo tokom najvećeg dijela prvog poluvremena, a na odmor otišla sa prednošću dva gola razlike – 14:12.

Međutim, u drugom poluvremenu Danska je pokazala silu i zašto je prvi favorit za osvajanje prvenstva. Sjajnom igrom uspjela je preokrenuti rezultat i na kraju slaviti zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Danske bili su Jakobsen i Pytlick sa pet golova, Hansen je dodao četiri, dok se kod Nijemaca istakao Uscins sa pet golova, Knorr četiri, Heymann i Golla po tri..

Finale će, dakle, igrati Danska i Francuska, dok će se za treće mjesto boriti Švedska i Njemačka.