Srpski teniser Novak Đoković nije uspio osvojiti naslov na Wimbledonu, gdje je u velikom finalu od njega bio bolji Carlos Alcaraz nakon samo tri seta i vrlo brzo, budući da je Španjolac slavio sa 6:2, 6:2, 7:6 i tako došao do svoje druge titule na Wimbledonu.

Novak Đoković ima za čim žaliti, nije baš ličio na sebe u ovom meču, praktično, u prva dva seta kao da nije ni došao na ovaj meč, osvojio je tek četiri gema, što definitivno ne liči na njega u ovakvim mečevima i na ovakvoj razini.

Ipak, Đoković se probudio u trećem setu, ali malo i prekasno, pa stoga nije uspio doći do pobjede.

Međutim, čak i pored poraza, Novak Đoković kući odlazi sa 100 bodova više, tačnije, on je odbranio osvojeno od prošle godine, dok je sada povećao sve za novih 100 i imat će 8.460 bodova, dok je Carlos Alcaraz na trećem mjestu sa 8.130.

Također, Novak kući odlazi i sa čak 1.400.000 britanskih funti, što je 1.667.500 eura.