Sedam dana uoči finala košarkaškog Superkupa Španije u kojem će se Real sastati sa najvećim rivalom Barcelonom, košarkaši španskog prvaka su u prijateljskoj utakmici pobijedili italijanski Varese 83:79.

Ostvarili su to na turniru Ciutat de Maó nakon sjajne posljednje četvrtine u kojoj je Real uspio preživjeti spektakularni šut za tri poena Italijana. Mario Hezonja, Tavares i naš Džanan Musa su bili ključni u završnoj dionici, na čijim krilima je Real zabilježio treću pobjedu u predsezoni. Llull, koji se vratio u svoj grad, dobio je ovacije navijača na poluvremenu.

Obje ekipe su na teren izašle velikim intenzitetom. Madriđani su sa osam poena Hezonje na početku preuzeli inicijativu, ali Varese se nije predavao i trojkama je napadao, pa su prvu četvrtinu vodili 22-16.

Isti ton je bio i u drugoj četvrtini. Italijanski tim je bio vrlo komotan na šutu. Tavares i Musa su bili ti koji su davali ton u igri Reala, ali je Vareseova efikasnost za tri poena bila veća i na poluvremenu su vodili 36-43.

Vareseov niz nije nestao ni nakon izlaska iz svlačionice, čime je ostvarena najveća prednost do sada (41-49 u 24. minuti). Ponovo je dvojac Tavares-Musa držao Real iznad vode, pa su smanjili zaostatak na 50-53. Umor se osjetio kod oba tima, pa je tempo usporio donekle, tako da je treća četvrtina završena rezultatom 56-58.

Varese je i i u posljednjoj dionici vodio, ali su Madriđani odolijevali napadima rivala i nastavili da se bore za pobjedu. Varese je s dvije trojke u nizu zaigrao agresivnije, ali je i Hezonja sa još dvije trojke uzvratio za izjednačenje na dva minuta do kraja (76-79). Tavares je ubilježio svoje dvije dobre akcije na kraju i preokrenuo rezultat, a Musa je trojkom potvrdio pobjedu(83-79).