Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur ostvario je veliki uspjeh osvajanjem Challengera u Santo Domingu, čime je stigao do svoje 28. titule u karijeri.

Na turniru u Dominikanskoj Republici, koji se igrao na zemljanoj podlozi, Džumhur je pokazao vrhunsku formu, izgubivši samo jedan set u pet mečeva. Ova pobjeda omogućila mu je značajan napredak na ATP ljestvici, pa će se u ponedjeljak naći na 81. mjestu.

Ovaj plasman donosi historijski trenutak za Bosnu i Hercegovinu jer će Džumhur biti bolje rangiran od najboljeg hrvatskog tenisera, Borne Ćorića, koji se nalazi na 87. mjestu ATP ljestvice.

Time će BiH po prvi put imati tenisera s boljim plasmanom od Hrvatske, što je veliki uspjeh za bosanskohercegovački sport.

U finalu turnira, Džumhur je bio bolji od Ekvadorca Andresa Andradea, koji je trenutno 301. na ATP ljestvici. Meč je trajao sat i 41 minutu, a Džumhur je slavio s rezultatom 6:4, 6:4. Tokom meča, Damir je iskoristio pet prilika za break, dok je njegov protivnik iskoristio tri. Ova titula dodatno potvrđuje Džumhurovu kvalitetu i upornost na međunarodnoj teniskoj sceni.