U drugom kolu domaćeg šampionata, KK Bosna ostvarila je dramatičnu pobjedu protiv Borca u Banjoj Luci rezultatom 83:80.

Na poluvremenu su gosti imali malu prednost od 42:40, no Borac je preokrenuo situaciju u trećoj četvrtini koju je dobio s 24:16, ušavši u posljednju četvrtinu sa šest poena prednosti (64:58).

Ipak, Bosna je uspjela nadoknaditi zaostatak i doći do pobjede, a ključan trenutak dogodio se kada je Lutete pogodio odlučujuću trojku u posljednjoj sekundi meča, utišavši domaće navijače.

Najbolji igrač Bosne bio je Haris Delalić s 16 poena i tri skoka, dok su Jarrod West i Dimitrius Underwood pridodali po 13 poena, uz zapažene asistencije i skokove.

Petar Kovačević također je bio dvocifren s 12 poena. Na strani Borca, Srđan Gavrić i Đorđe Topolović predvodili su ekipu s po 18 poena, dok je Tyron Harris postigao 16 poena uz impresivne sedam asistencija.

Vuk Bošković je također imao značajan doprinos s 10 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Bosna je tako ostvarila drugu pobjedu u sezoni u napetoj završnici.