Večeras je u Parizu odigrano drugo polufinale Olimpijskih igara u Francuskoj između selekcija Srbije i Sjedinjenih Američkih Država. SAD je stigla do nevjerovatnog preokreta i pobjede rezultatom 95-91.

Prva četvrtina pripala je Srbiji rezultatom 31-23, a već se tada vidjelo raspoloženje Avramovića, Bogdanovića, ali i Jokića. Nastavak do poluvremena nije donio ništa bolju igru SAD-a.

Srbija je drugu četvrtinu uzela u svoju korist rezultatom 23-20 i na odmor otišla sa prednošću.

I kada su svi očekivali povratak SAD-a u trećoj dionici, Srbija je i nju uzela u svoju korist rezultatom 22-20.

Četvrta dionica donijela je nevjerovatnu igru Amerikanaca, koji su stigli veliki zaostatak i na kraju slavili pobjedu.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Bogdanović sa 20 poena, Avramović je dodao 15, a Jokić također 15. Kod SAD-a istakao se Curry sa 34 poena, Embiid je dodao 19.

Finale OI igrat će Francuska i SAD.

Nakon završetka večerašnje utakmice komentator Eurosporta je izdominirao svojim komentarisanjem utakmice:

“Konačan rezultat 95-91 košarkaškog OT. U Parizu kao i u Tokiju, za zlatnu medalju SAD i Francuska. Nisu zaslužili, ali su dali više poena. Dali su više poena i zbog toga idu u finale. Ali, nisu zaslužili ovu pobjedu. Ustvari jesu, mislim dali su 32 poena u ovoj četvrtini. Nije bilo snage, Bogdanov pogled najviše govori. Pozdravlja se sa igračima. Nemam utisak da im čestita, nego se pozdravlja samo sa njima.

Amerikanci su ovom pobjedom se provukli u finale. Nisu igrali ljepše, ali su igrali na silu i borit će se za zlato sa Francuzima.”

Sami zaključite jesu li Amerikanci igrali ljepše, bolje, jesu li zaslužili ili nisu…