Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, danas će se boriti za medalju na Europskom prvenstvu u Beogradu u disciplini 100 metara leptir.

Jučer je u kvalifikacijama zauzela 11. mjesto s vremenom 59.54 sekundi, a u polufinalu je plivala 58.63 sekundi, čime je osigurala plasman u finale s osmim najboljim vremenom.

U finalu će se natjecati protiv Roos Vanotterdijk, Sare Junevik, Georgie Damasioti, Anne Ntountounaki, Helene Rosendal Bach, Amine Kajtaz i Pauline Pede.

Utrka počinje u 18:30 sati uz direktan prijenos na Arena Sport Premium 1 kanalu.

Lana će pokušati osvojiti svoju treću medalju s europskih prvenstava u velikim bazenima. Podsjećamo, 2021. godine u Rimu postala je europska prvakinja na 200 metara, dok je na 100 metara osvojila broncu.

Osim toga, Lana će se u Beogradu natjecati i u disciplini 200 metara leptir.

Kvalifikacije za ovu utrku su u subotu u 10:15 sati, polufinale istog popodneva, a finale je u nedjelju popodne.

Lana Pudar je velika nada bosanskohercegovačkog plivanja i očekuje se da će ostvariti još sjajnih rezultata.