Mlada rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je EHF Championship na izvanredan način, uvjerljivo pobijedivši Latviju rezultatom 38:26 u finalu.

Iako su Latvijci poveli u prvoj minuti, to je bilo njihovo jedino vodstvo tijekom cijele utakmice. Već od druge minute, “Zmajevi” su preuzeli kontrolu nad igrom i nisu dopustili protivnicima da se vrate u meč.

U prvom poluvremenu, reprezentacija BiH izgradila je značajnu prednost, koja je do kraja poluvremena iznosila 6 golova razlike (16:10).

Iako je početak drugog poluvremena bio izjednačen, Latvija je uspjela smanjiti razliku na tri gola (21:18) do 40. minute. No, nakon toga, bosanskohercegovački rukometaši pokazali su vrhunski šampionski mentalitet i u narednih 14 minuta povećali svoju prednost na čak 10 golova (33:23).

Na kraju, BiH je slavila s uvjerljivih 12 golova razlike (38:26), dominirajući cijelim susretom.

Najbolji igrač utakmice bio je Alen Hadžimuhamedović s 12 postignutih golova, dok su značajan doprinos dali i Kristian Katić i Elmas Avdić sa po 5 pogodaka.

U redovima Latvije istaknuo se Martins Misulis sa 6 pogodaka, dok je Endijs Snepsts dodao 4 gola. Ovom pobjedom, mladi rukometaši Bosne i Hercegovine potvrdili su svoj status jedne od najperspektivnijih ekipa na europskoj sceni.