Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osigurala je plasman u finale EHF Championshipa, koji se održava u Slovačkoj.

U polufinalnom susretu, mlada ekipa BiH pobijedila je reprezentaciju Nizozemske s rezultatom 29:25. Ekipa pod vodstvom Alena Hadžića vodila je od samog početka utakmice, a nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 16:13 u njihovu korist.

U nastavku utakmice, bosanskohercegovački kadeti uspješno su održavali stečenu prednost i na kraju upisali značajnu pobjedu.

Najbolji strijelci u redovima BiH bili su Alen Hadžimuhamedović s 11 postignutih golova i Alem Hadžić s 10 pogodaka. Kristian Katić pridonio je s tri gola, dok su Adin Husanović, Emir Delić, Elmas Avdić i Karlo Perić također zabilježili golove.

Golman Mihajlo Vujadinović briljirao je s 15 uspješnih odbrana, čime je dodatno osigurao pobjedu.

U finalu, Bosna i Hercegovina će igrati protiv Latvije.

BiH je tako izborila direktan plasman na EURO 2026 U20.